- På rea!



Kompakt, lätt och lätt att flytta HD 5/15 CX kallvattenhögtryckstvätt passar för mångsidig yrkesanvändning. Tvätten kan användas både i ergonomiskt upprätt läge och stadigt horisontellt läge.
Tekniska data
Spänning (Ph/V/Hz): 1 / 230 / 50
Flödeshastighet (l/h): 500
Maximal matningstemperatur (°C): 60
Arbetstryck (bar/MPa): 150 / 15
Maximalt tryck (bar/MPa): 200 / 20
Anslutningseffekt (kW): 2,8
Strömkabelns längd (m): 5
Vattenanslutning: 3/4″
Kallvattenhögtryckstvätten HD 5/15 CX passar för mångsidig användning för rörliga yrkespersoner. Tack vare sin lilla storlek och lätta vikt är tvätten lätt att använda och flytta mellan arbetsplatser. Tvätten kan användas både i ergonomiskt upprätt läge och stadigt horisontellt läge. Pumphuset i mässing och den automatiska trycksänkaren som minskar belastningen på komponenterna garanterar en robust och pålitlig funktion under lång tid.
Den högkvalitativa högtryckstvätten är utrustad med en lättmanövrerad slangvinda, en 15 meter lång högtrycksslang med stålförstärkning samt en trefunktionell munstycke. Den 15 meter långa högtrycksslangen möjliggör lång räckvidd, och den integrerade slangvindan underlättar förvaring av den långa slangen. Den fällbara veven på slangvindan skyddar slangen under transport. Den aluminiumstyrda axeln gör det lätt att rulla upp slangen och förhindrar skador. Tvättens maximala arbetstryck är 150 bar och maximal vattenmängd 500 l/h.
Särskilda referenser
Inga kundrecensioner för tillfället.